Lista candidatilor USL la alegerile locale

0

Lista candidatilor USL la fruntea bucatelor. Este:
 Bucureşti
Primăria Generală, – Sorin Oprescu, candidat independent susţinut de USL.
Primăria Sectorului 1 – Andrei Chiliman, PNL;
Primăria Sectorului 5 – Marian Vanghelie, PSD.
Primăriile Sectoarelor 2, 3, 4 şi 6 – Urmeaza inca negocierile.Si urmeaza listarea lor la bursa.
Alba
Candidat Consiliul Judeţean    –    Teodor Atanasiu  PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –    Călin Potor   PNL
Arad
Candidat Consiliul Judeţean  –     Ioan Cristina  PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –    Lia Ardelean  PC
Argeş
Candidat Consiliul Judeţean  –   Constantin Nicolescu PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –  Tudor Pendiuc  PSD
Bacău
Candidat Consiliul Judeţean   –    Dragos Benea PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –    Romeo Stavarache PNL
Bihor
Candidat Consiliul Judeţean  –   Cornel Popa   PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Ilie Bolojan  PNL
Bistriţa Năsăud
Candidat Consiliul Judeţean  –  Radu Moldovan PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –   Ovidiu Crețu PSD
Botoşani
Candidat Consiliul Judeţean  –  Florin Țurcanu PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Ovidiu Portariuc PSD
Braşov
Candidat Consiliul Judeţean  –  Aristotel Căncescu PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –  Cătălin Leonte PSD
Brăila
Candidat Consiliul Judeţean  –  Gheorghe Bunea Stancu PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Aurel Simionescu  PSD
 

Buzău
Candidat Consiliul Judeţean  –  Cristinel Bîgiu PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –  Constantin Boșcodeală PSD
Caraş Severin
Candidat Consiliul Judeţean –  Marcel Vela PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Mihai Stepănescu  PSD
Călăraşi
Candidat Consiliul Judeţean  –  Răducu Filipescu PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Dan Drăgulin  PNL
Cluj
Candidat Consiliul Judeţean      – Horea Uioreanu  PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    – Marius Nicoară  PNL
Constanţa
Candidat Consiliul Judeţean – Nicușor Constantinescu  PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –    Radu Mazăre   PSD
Covasna
Candidat Consiliul Judeţean  – Marius Obreja  PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –    Mădălin Guruianu  PNL
Dâmboviţa
Candidat Consiliul Judeţean  –   Adrian Țuțuianu  PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –  Gabriel Grozavu PNL
Dolj 
Candidat Consiliul Judeţean  –    Ion Prioteasa  PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –  Olguța Vasilescu  PSD
Galaţi
Candidat Consiliul Judeţean  –   Nicolae Bacalbașa   PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   – Marius Stan PNL
Giurgiu
Candidat Consiliul Judeţean   – Dumitru Beianu PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   – Lucian Iliescu PNL
Gorj
Candidat Consiliul Judeţean  – Ion Călinoiu   PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Florin Cârciumaru   PSD
Harghita
Candidat Consiliul Judeţean    – Ioan Proca PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –    Jean Adrian Aurel  PSD
Hunedoara
Candidat Consiliul Judeţean  – Mircea Moloț   PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –    Petru Mărginean  PC
Ialomiţa
Candidat Consiliul Judeţean –  Silvian Ciupercă   PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ –   Alexandru Stoica  PSD
Iaşi
Candidat Consiliul Judeţean  –    Cristian Adomniței  PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –   Gheorghe Nichita  PSD
Ilfov 
Candidat Consiliul Judeţean   – Marian Petrache PNL
 
Maramureş
Candidat Consiliul Judeţean   –   PC – Zamfir Ciceu
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –  Cătălin Cherecheș  PNL
Mehedinţi
Candidat Consiliul Judeţean    –  Adrian Duicu PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    – Marius Screciu  PSD
Mureş
Candidat Consiliul Judeţean    –  Ciprian Dobre  PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –  Cornel Brişcaru PSD
Neamţ
Candidat Consiliul Judeţean      –   Vlad Marcoci  PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –    Vasile Drăguşanu   PC
Olt
Candidat Consiliul Judeţean      – Paul Stănescu    PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ     – Marius Oprescu  PSD
Prahova
Candidat Consiliul Judeţean   –  Mircea Cosma   PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –  Iulian Bădescu  PSD
Satu Mare 
Candidat Consiliul Judeţean      – Adrian Ștef  PNL
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ     – Dorel Coica   PSD
Sălaj
Candidat Consiliul Judeţean   –  Tiberiu Marc  PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ     –  Radu Căpâlnășiu  PNL
Sibiu
Candidat Consiliul Judeţean    – Ioan Cindrea  PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   – Dragoș Floarea  PC
Suceava
Candidat Consiliul Judeţean   – Cătălin Nechifor  PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    – Alexandru Băișanu   PNL
Teleorman
Candidat Consiliul Judeţean      – Liviu Dragnea  PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    –   Victor Drăgușin PSD
Timiş
Candidat Consiliul Judeţean  ?
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ ?
Tulcea
Candidat Consiliul Judeţean     – Horia Teodorescu   PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    – Trifon Belacurencu  PSD
Vaslui
Candidat Consiliul Judeţean    – Dumitru Buzatu  PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   – Vasile Pavăl  PSD
Valcea
Candidat Consiliul Judeţean   – Ion Cîlea PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    – Emilian Frâncu  PNL
Vrancea 
Candidat Consiliul Judeţean   – Marian Oprişan  PSD
Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ      – Decebal Bacinschi   PSD

1 afisări
Spune ce crezi
hot girl striptease sexy nude poledance desktop stripper

ADS*