Un copil de 4 ani, care s-a încuiat în casă, la etajul al treilea al unui bloc din municipiul Ploieşti și nu a mai vrut să le deschidă ușa părinților, a fost, până la urmă, recuperat de pompieri.
Joi dimineață, copilul s-a încuiat în casă şi pur și simplu a refuzată să le deschidă uşa părinţilor. Alarmați, aceștia au solicitat intervenţia pompierilor, precizează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Prahova.
RelatedPosts
Pompierii au pătruns în locuinţă pe geamul de la balcon şi l-au recuperat pe copil.
„Micuţul nu a fost speriat de apariţia colegului nostru, privea liniştit desene animate la televizor. După deblocarea uşii, a ieşit împreună cu colegul nostru, purtându-i mândru casca de pompier”, au transmis reprezentanţii ISU.
Acasa























Declinare de responsabilitate pentru comentarii